Żabki i Pszczółki w Teatrze Małego Widza

18 kwietnia 2018 przedszkolaki z grupy Żabki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Teatru Małego Widza w Warszawie na spektakl pt. „  Cztery pory roku”.  Pozbawione butów dzieci udały się do kameralnej sali, prosta dekoracja i muzyka wprowadziły dzieci w magiczną atmosferę spektaklu.

„Cztery pory roku” to spektakl, który za pomocą tańca, obrazu i muzyki granej na żywo opowiada o tym, co najbardziej niesamowite i magiczne w otaczającym nas świecie – o przyrodzie. O jej rytmie, o tym jak się zmienia, ile ma barw i odcieni  i wreszcie ile emocji wywołują te wszystkie zjawiskowe momenty, kiedy pory roku są  najpiękniejsze.  Kochamy Wiosnę, mimo, że ciągle się spóźnia, wiecznie coś gubi i w ogóle jest trochę roztrzepaną wariatką. Kochamy Lato, które cudownie pachnie, Jesień – za to, że pozwala się pluskać w kałużach, a Zimę, że jest jak wielka puchowa poduszka. Inscenizacja w pewnym momencie zgrabnie przeszła w drugą część spektaklu, czyli zabawę na scenie z wykorzystaniem wszystkich dostępnych rekwizytów. Radość i kreatywność dzieci nie miały końca, a ich działania pokazywały, jak niewiele potrzeba do szczęścia.