Wycieczka Muminków do Papugarni

12 lutego Muminki wybrały się na wycieczkę do Papugarni „Ptasi Móżdżek”. Odgłosy słyszane już po wyjściu z autokaru nie pozwoliły nam mieć wątpliwości, że trafiliśmy pod odpowiedni adres. W pierwszym pomieszczeniu Papugarni przywitali nas jej najwięksi mieszkańcy, czyli ara zielonoskrzydła oraz ara niebieska. W kolejnych wolierach mogliśmy obserwować inne papugi i ptaki tj. ryżowce, zeberki, lorysy górskie, amazonkę niebieskoczelną, kakadu, mnichy nizinne. Panie opiekujące się na co dzień ptakami przekazały nam wiele ciekawych informacji na temat ich pochodzenia, sposobu odżywiania, wychowywania młodych piskląt, a także omówiły zasady higieny obowiązujące wszystkich mających styczność z papugami. Ptaki „tuliły” i przymilały się do swoich opiekunów. Niektóre chętnie siadały również na ramiona dzieci. Szczególnie zaś wtedy, gdy przedszkolaki przygotowały dla nich warzywno-owocowe smakołyki w formie szaszłyków. W ramach zajęć w Papugarni dzieci stworzyły również maski ptaków według własnych pomysłów. Ponieważ przedszkolaki rzadko mają okazję tak blisko obcować ze zwierzętami, wcale nie miały ochoty żegnać się ze swoimi nowymi skrzydlatymi przyjaciółmi. Na poprawę humoru kakadu zatańczyło dzieciom w rytm wykrzykiwanego przez dzieci jego imienia – Charlie. Po takim występie uśmiechy znów wróciły na twarze Muminków, a wrażenia z wyprawy w świat ptaków na długo pozostały w ich pamięci.