„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” – wyprawa w daleką przeszłość Motylków i Misiów

W poniedziałek 15 stycznia dzieci z obu grup gościły Panią Annę Tarwacką (mamę Zosi z Motylków), która jest znawczynią Starożytnego Rzymu. Na co dzień Pani Anna uczy studentów rzymskiego prawa na Uniwersytecie Warszawskim, tego dnia przyszła jednak do naszych przedszkolaków, by zabrać je do starożytnego miasta Rzym, gdzie poznały
swojego rówieśnika Marka i jego rodzinę. Na tę okazję pani Ania przygotowała nawet książeczkę dla dzieci pt. „Marek, urodziny i rzymskie drogi”. Przedszkolaki dowiedziały się z niej wiele o odległej przeszłości: o ubiorach Rzymian, teatrach, łaźniach, wyścigach rydwanów czy rzymskich drogach, które znane były ze swej solidności i wygody. Motylki i Misie podjęły się nawet zbudowania takiej drogi, by tata Marka mógł dotrzeć na urodziny swojego synka. Dzieci poznały warstwy, z jakich składała się rzymska droga oraz dowiedziały się, że ich budową zajmowali się w tamtych czasach rzymscy żołnierze czyli legioniści. I poradziły sobie z tą praca znakomicie, co możemy zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Bardzo dziękujemy Pani Annie za przybycie i  zabranie dzieci w świat starożytnego Rzymu.