Wielki bal karnawałowy

BAL KARNAWAŁOWY

W piątek 2 lutego 2018 sala ruchowa naszego przedszkola zamieniła się w kolorową balową salę. Już od wejścia do przedszkola czuliśmy atmosferę zbliżającego się balu. Balony, lampiony, błyszczące serpentyny zdobiły wnętrze sali.

Każdy przedszkolak z dumą wnosił karnawałowy kostium przygotowany przez rodziców lub specjalnie zamówiony w wypożyczalni. Zaraz po śniadaniu byliśmy przebrani i gotowi do pamiątkowych zdjęć. Każda grupa ustawiła się dumnie przed fotografem, aby zachować w pamięci obraz swojego pierwszego, drugiego, trzeciego ( może już ostatniego) przedszkolnego balu karnawałowego. Zrobiliśmy też indywidualne zdjęcia w karnawałowych kreacjach. Chwilę potem dwie przemiłe prowadzące bal panie powitały wszystkich uczestników balu i gorąco zaprosiły do wspólnej zabawy: Królewny, Rycerzy, Spidermanów, Królewiczów, wszystkie barwne postaci ze świata bajek i świata przyrody, których nie sposób wymienić, Wszyscy prezentowali się pięknie, każdy strój był inny i robił wrażenie. Czasem trudno było rozpoznać, kto kryje się pod maską. Na sali było bajkowo, kolorowo i radośnie – długo wyczekiwany bal właśnie się zaczął.

Przy wesołej muzyce tańczyliśmy jak kaczuszki, tworzyliśmy barwne korowody, braliśmy udział w zręcznościowych konkursach oraz tańcach wymagających świetnej koordynacji ruchu oraz zmysłu obserwacji. Dzieci były w tych tanecznych zadaniach wspaniałe, z uśmiechem i wdziękiem wczuwały się w karnawałowe rytmy. Było dokładnie jak w znanej dzieciom piosence ( D.Gellner, E. Jakubowska) „ W karnawale, w karnawale nie siedzimy w domu wcale, przymierzamy wstążki szale, wybieramy się na bale…Kolorową maskę weź, baw się z nami jeśli chcesz. W karnawale , w karnawale przystrojone wszystkie sale, dookoła przebierańcy, każdy skacze, każdy tańczy”

Nikt nie marnował czasu, humory dopisywały i u nikogo nie widać było tremy.

Towarzyszyły nam znane dziecięce piosenki i przeboje dla małych i dużych. Każdy przedszkolak tańczył w parach, korowodach i solo. Naśladowaliśmy figury wodzireja lub wymyślaliśmy własne pląsy. Bal sprawił nam wszystkim dużo radości, wyzwolił w nas emocje, ekspresję i był okazją do nawiązywania ciepłych relacji koleżeńskich.

Wszystkim, którzy pięknie balowali oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji tej corocznej radosnej imprezy – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!