“O najnowszych tańcach” z artystami Agencji “Promocja”

Wraz z początkiem karnawału artyści Agencji “Promocja” przyjechali do nas z programem tanecznym. Najpierw zaprezentowano nam taniec jazzowy, który zazwyczaj jest bardzo ekspresyjny. Nagrodzono go gromkimi brawami. Wyjaśniono dzieciom skąd wywodzi się taniec współczesny. Jego początków należy doszukiwać się w balecie klasycznym, gdzie artyści opowiadają fabułę ruchem. Kolejny taniec pokazany na naszej przedszkolnej scenie jednak bardzo się już od niego różnił, nie tylko dynamiką, ale przede wszystkim strojami. Był to “dance house”, w którym artyści wprowadzają różne style tańców. Swoich możliwości w tym tańcu mogły spróbować również chętne dzieci. Następnie artyści zaprezentowali nam taniec pochodzący z Kalifornii – “high heels”, tańczony w wysokich butach. Z Kalifornii szybciutko przenieśliśmy się na Bronx, który jest kolebką “hip-hopu”. Dzieci bardzo dobrze odnalazły się w choreografii do tego tańca. Na koniec artyści, którzy na co dzień występują w takich teatrach jak “Roma”, “Buffo”, “Syrena”, zatańczyli do piosenki “We will rock you” z udziałem chętnych dzieci ze wszystkich grup.