animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego starannie. Dzieci uczą się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj.

 

Jednym z elementów przygotowań do spotkania jest również dekoracja całego przedszkola i – oczywiście  🙂 – przystrojenie naszej przedszkolnej choinki.

 

 

6 grudnia Mikołaj potwierdził swoje przybycie do naszego przedszkola, pojawił się w ciągu dnia i zostawił dla każdej z grup list oraz drobne upominki – bajki o tematyce związanej ze Świętami i Zimą.

                                 

Kiedy zatem nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień, wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując „mikołajowych” dzwoneczków.

Wkrótce po śniadaniu wszystkie dzieci zebrały się na dużej sali i grzecznie oczekiwały przyjścia gościa.  Niestety Mikołaja jeszcze nie było… 🙁

Zamiast św. Mikołaja do przedszkola przybyła Śnieżynka, która wytłumaczyła wszystkim zebranym, że z powodu zbyt wysokiej temperatury i braku śniegu, Mikołaj ma kłopoty z dotarciem do nas. Śnieżynka wiedziała jednak jak temu zaradzić. Postanowiła wspólnie z dziećmi wyczarować śnieg. Udało się! Teraz wszystkie przedszkolaki wiedząc, że Mikołaj na pewno je odwiedzi, mogły zająć się zabawą ze Śnieżynką. Dzieci wraz z Paniami wirowały w grupowych kółeczkach i wężykach, z wytęsknieniem oczekując Mikołaja.

Święty Mikołaj, choć kazał długo na siebie czekać, wywołał ogromną radość swoim pojawieniem się. Zaraz po przybyciu dołączył do zabaw z dziećmi i wspólnie z nimi śpiewał oraz tańczył w rytm muzyki.

                                

Mikołaj, jak co roku nie zapomniał również o prezentach, ale tym razem miał dla nas coś jeszcze… Wraz ze Śnieżynką przekazał, jak ważna jest obecność drugiej osoby nie tylko w Święta, ale przez cały rok. Śnieżynka wręczyła Mikołajowi prezent, pokazując tym samym, że Święta to nie tylko czas dostawania, ale także obdarowywania.

Na zakończenie wizyty Mikołaj zaprosił każdą z grup do zrobienia pamiątkowych zdjęć, dzięki którym dzieci będą mogły wspominać ten dzień jeszcze przez długi, długi czas.

 

Skip to content