Muminki w Pałacu w Wilanowie

W tym roku dzieci z grupy Muminków nietypowo spędziły Mikołajki. Wybrały się bowiem na lekcję muzealną do Pałacu w Wilanowie. Zamiast rozglądać się po pałacowym wnętrzu, dzieci zgodnie z tematem zajęć „Raz, dwa, trzy – w górę patrzysz Ty!” podziwiały malarstwo sufitowe. Każde z nich przedstawiało inną porę roku, a także znaki zodiaku. Dzieci świetnie radziły sobie ze wszystkimi pytaniami przewodniczek, swoją wiedzą zadziwiając nawet panie ochraniające eksponaty, które z uznaniem kiwały głowami.  Przedszkolaki były też bardzo zaangażowane w plastyczną część zajęć, podczas której dowolnie malowały farbami wybrany przez siebie gipsowy znak zodiaku. Aby zachęcić dzieci do dalszego odkrywania sekretów pałacowych sufitów, panie przewodniczki na zakończenie wręczyły im książeczki z ciekawymi zagadkami i zadaniami. Mimo deszczowej aury, przedszkolaki wracały na Ursynów z uśmiechami na twarzy i wesoło podśpiewywały zimowe piosenki podczas jazdy autokarem.

Udział Muminków w lekcji muzealnej był możliwy w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.