Święto Pluszowego Misia

27 listopada z okazji Święta Pluszowego Misia zawitali do naszego przedszkola niezwykli goście – małe i duże pluszowe misie. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka, aby wspólnie z nim spędzić ten wyjątkowy dzień „Dzień Misia”.

Z tej okazji przez cały dzień we wszystkich grupach, dzieci bawiły się razem ze swoimi misiami. Opowiadały o nich, śpiewały na ich temat piosenki, słuchały wierszyków, opowiadań i bajek o misiach. Bawiły się w „misiowe” zabawy, wykonywały prace plastyczne.

Kolejną atrakcją były warsztaty artystyczne z p. Moniką, która przebrana była za „białego misia”. Przedszkolaki na widok „polarnego misia” nie mogły ukryć zachwytu i radości. Odbyły się zabawy przy takich znanych piosenkach jak np. „Stary niedźwiedź śpi”. Dzieci także podczas warsztatów wspólnie przygotowywały swoje Misie w postaci ruchomej pacynki, malowały flamastrami i dekorowały torebeczki z wizerunkiem misia. Każdy miś wyglądał fantastycznie, a i zabawy było co nie miara!

Kolejną niespodzianką dla dzieci w tym dniu były żelkowe misie, które dzieci mogły zjeść podczas podwieczorku.