animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Przedstawienie „Chatka, chałupeńka”

Przedstawienie „Chatka, chałupeńka”

We wtorek 28 listopada nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Złoty Dukat. Zaprezentowali oni naszym przedszkolakom przedstawienie pt. „Chatka, chałupeńka”. Wśród pięknej scenografii, ukazującej kolorową tęczę na tle błękitnego nieba, słoneczników oraz dojrzałych owoców stała malownicza chatka. Mała żabka, przechodząca obok domku,  zobaczyła, że jest opuszczona, więc postanowiła w niej zamieszkać. Polna myszka i kolorowy kogut,  szukając schronienia, zobaczyli chałupeńkę, a w niej żabkę, która chętnie zaproponowała im wspólne mieszkanie. I tak od tej pory grupka przyjaciół żyła razem w zgodzie i przyjaźni. Wspólnie robili porządki, gotowali, tańczyli przy rytmicznej piosence „Mało nas”. Czas mijał im szczęśliwie i beztrosko. Pewnego dnia przechodzący obok chatki głodny miś, postanowił – za namową sprytnego lisa – wtargnąć do domku. Zwierzątka widząc, że niedźwiadek ma złe zamiary bardzo się wystraszyły i postanowiły go nie wpuścić. Zrezygnowany i zmęczony walką miś postanowił wrócić do lasu i tam poszukać pożywienia. Trójka przyjaciół dzięki wspólnemu działaniu, mądrości i rozwadze ocaliła swoje życie. Przedstawienie „Chatka, chałupeńka” ukazuje prawdziwą przyjaźń, a także jak się zachować w obliczu zagrożenia. Bajka przekazała naszym przedszkolakom, że w życiu trzeba być bardzo ostrożnym i nie należy ufać nieznajomym.

Skip to content