animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Koncert poświęcony Chopinowi

10.11.2017 w naszym przedszkolu odbył się koncert poświęcony życiu i twórczości Fryderyka Chopina pt. „O Frycku z Żelazowej Woli, co świat fortepianem zawojował”.

Koncert rozpoczął się sentymentalnym utworem kompozytora „Nokturn Cis-mol”. Przedszkolaki prócz wysłuchania znanych utworów instrumentalnych Chopina takich jak: „Polonez młodzieńczy” w tonacji G-mol, który został skomponowany przez 7- letniego Frycka, „Etiudy Rewolucyjnej” i „Mazurka”, usłyszały  także utwory śpiewane, do których Fryderyk Chopin skomponował muzykę. „Wojak” to pieśń, którą wykonał Mirosław Stasz. Opowiada o chłopcu, który jedzie walczyć o wolność swojego kraju. „Piosnka Litewska” oraz „Śliczny chłopiec” to utwory zaśpiewane przez Gabrielę Gołaszewską.

Dzieci w trakcie koncertu z uwagą słuchały wykonywanych przez muzyków utworów. Nasze przedszkolaki dowiedziały się podczas koncertu również dużo faktów z życia polskiego kompozytora (gdzie się urodził, gdzie mieszkał i zmarł, gdzie chodził do szkoły i gdzie najczęściej spędzał wakacje). Dzieci miały okazję wysłuchać listu, jaki mały Fryderyk napisał z wakacji na wsi do swojego przyjaciela.

Koncert zakończony został „Polonezem Es-dur” w wersji koncertowej.

Skip to content