5-latki na wykładzie astronomicznym w DK Imielin

22 listopada dzieci z grup pięciolatków wybrały się do Domu Kultury Imielin na wykład astronomiczny pt. „Słońce nasza największa elektrownia”. Poznaliśmy naszą największą gwiazdę, dowiedzieliśmy się dlaczego świeci i jak długo jeszcze będzie oświetlać naszą planetę Ziemię. Dzieci poznały trudne słowo energia. Niektóre źródła energii były zaskakujące i nikt nie spodziewał się, że energię posiadają nawet ziemniaki czy…. ogórki kiszone. Oglądaliśmy sposoby wykorzystania energii słonecznej do produkcji prądu i ogrzewania domów. W trakcie projekcji filmów można było porównać wielkości różnych gwiazd np. białe karły i czerwone olbrzymy. Podziwialiśmy Ziemię widzianą z kosmosu, rozświetloną światłami wielu miast. Zachwyciliśmy się zjawiskiem zorzy polarnej, która związana jest z energią Słońca. Nasze przedszkolaki były uważnymi i aktywnymi uczestnikami tego ciekawego spotkania. W drodze do Domu Kultury przypomnieliśmy także zasady ruchu drogowego oraz normy zachowania się w miejscach publicznych.