PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

13 października 2017 roku był szczególnym dniem dla najmłodszych przedszkolaków z grupy Żabek i Pszczółek. W tym dniu odbyło się uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

Maluszki od samego rana przygotowywały się do niego z pomocą nauczycielek grupowych i rodziców – PSZCZÓŁKI były ubrane elegancko i miały opaskę na głowie z pszczółką.  Wszystkie  ŻABKI ubrane były na zielono i miały opaskę z żabką na głowie. Uroczystość rozpoczęła się od zrobienia pamiątkowych zdjęć indywidualnych i grupowych najmłodszych dzieci.

Uroczystość miała charakter dość swobodny – była to wspólna zabawa całej przedszkolnej społeczności, w czasie której starsze dzieci miały okazję poznać swoich młodszych kolegów; maluszki zobaczyć, jak swobodnie czują się średniaki i starszaki w przedszkolu; wszyscy zaś mieli okazję wspólnej radosnej zabawy. Dzieci z Żabek i Pszczółek złożyły przed całym przedszkolem uroczystą przysięgę. Przyrzekały:   „Co dzień rano mieć zawsze buzię roześmianą; nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać;  zabawki szanować i dokoła wszystko porządkować; zgodnie się bawić w sali; piżamkę samodzielnie zakładać,  na leżakowaniu nie gadać i wszystko z talerzyków zjadać!” J

Po przysiędze, przy aplauzie starszych kolegów, każde dziecko zostało dotknięte czarodziejskim ołówkiem przez panią „Jesień” i usłyszało: „Pasuję Cię na prawdziwego przedszkolaka!”. Od tego momentu wszystkie „Żabki” i „Pszczółki”  stały się przedszkolakami w pełnym tego słowa znaczeniu i razem z resztą dzieci wzięły udział we wspaniałej zabawie przy muzyce i piosenkach. Wszystkim bardzo podobała się zabawa. Tańczono pojedynczo, w parach, korowodach, kółkach i wężykach.

Maluszki na pamiątkę tego wydarzenia dostały: Grupa Pszczółek- pluszowe pszczółki, a Żabki- pluszowe żabki.