Koncert muzyki latynoamerykańskiej

6 października odwiedzili nas muzycy z Agencji Promocja. Pomimo szarego, deszczowego poranka poczuliśmy się świetnie dzięki radosnym, gorącym rytmom. Powitała nas rytmiczna cha cha, a słuchając znanej piosenki Guantanamera wiedzieliśmy, że już za chwilę będziemy tańczyć z naszymi gośćmi. Z dużym zaciekawieniem patrzyliśmy też na instrumenty. Grały dla nas: gitara trzystrunowa, gitara sześciostrunowa, bongosy, krowi dzwonek, klawesy, talerz, cajon – skrzynka perkusyjna na której muzyk siada i gra uderzając dłońmi w przednią ściankę, trąbka, grzechotka, guiro – instrument z wysuszonego owocu tykwy.

Poznaliśmy również kubańską salsę. Przy muzyce merenge pochodzącej z Dominikany zatańczyliśmy taniec Makarena. Dalsza muzyczna podróż wiodła przez Kolumbię. Wysłuchaliśmy piosenki La camisa Negra, La Bamba. Wszystkie piosenki wpadały w ucho przedszkolakom. Dzieci klaskały, naśladowały sceniczne ruchy artystów, powtarzały dźwięczne słowa refrenu. Meksyk reprezentowały utwory: przebój z filmu Desperado oraz znana La Cucaracha. Rozgrzało nas także Bamboleo z Wenezueli i bardzo popularne ostatnio Despacito.

Bardzo odprężeni, rozbawieni, z uśmiechem na buziach pożegnaliśmy muzyków, dziękując za udany koncert i wspólną zabawę.