Spotkanie z Policjantem

W piątek 22 września grupę Krasnali oraz Smerfów odwiedził Pan Policjant, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a także przypomniał numery alarmowe. Wizyta miała na celu zapoznanie i oswojenie się przedstawicielem służb mundurowych, wzbudzenie zaufania, ale także kształtowanie nawyku przestrzegania zasad ruchu drogowego,  uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania zasad gwarantujących bezpieczeństwo w przedszkolu i poza nim. Na wszystkie pytania pana Policjanta nasze przedszkolaki potrafiły bardzo rezolutnie odpowiedzieć, o czy piszemy z dużym zadowoleniem i dumą.

Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie przedszkolaki wykonały dla Pana Policjanta pamiątkowy plakat.