Przedstawienie teatralne “Calineczka”

Teatr „ Bajka” z Nowego Sącza odwiedził dniu 29 września nasze przedszkole z przedstawieniem Calineczka. Dzieci z zapartym tchem oglądały przygody maleńkiej dziewczynki, która dzięki czarom Dobrej Wróżki wyłoniła się z wnętrza kwiatu. Szczęśliwe życie dziewczynki nie trwało długo bowiem spodobała się żabie, która porwała ją na żonę dla swego synka. Żaba więziła Calineczkę na liściu pływającym na stawie. Dzięki pomocy motyla udało się dziewczynce uciec na brzeg, ale tam spotkała żuka. Żuk chciał ją poślubić, ale na szczęście inne żuki uznały, że Calineczka nie pasuje na żonę żuka – nie ma skrzydeł! Żuk uwolnił ją, ale to nie był koniec jej zmartwień. Calineczka trafiła do domu myszy i poznała kreta, który bardzo chciał ją mieć za żonę, ale Calineczka nie chciała żyć pod ziemią. Los Calineczki odmienił się dopiero na wiosnę. Dobre serce Calineczki zostało nagrodzone – zimą pomogła zmarzniętej jaskółce i uratowała jej życie, a jaskółka już wkrótce odwdzięczyła się Calineczce. Jaskółka pomogła dziewczynce uciec z domu myszy i zaniosła ją do pięknego ogrodu. Tam Calineczka odzyskała wolność i mogła cieszyć się tym co kochała – zapachem kwiatów, słońcem, niebem. Bajka dobrze się skończyła. Calineczka poznała króla ogrodu – elfa, została jego żoną i dzięki wyczarowanym skrzydłom nareszcie była szczęśliwa w wymarzonym świecie kwiatów.