Obchodzimy Dzień Przedszkolaka

20 września jest  to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Nasze przedszkolaki świętowały ten dzień 22 września. Z okazji Dnia Przedszkolaka Panie w swoich grupach przygotowały dla dzieci specjalne zabawy i atrakcje. Nauczycielki zadbały o to, aby te zabawy  wywołały na buziach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu.

Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiła również niespodzianka przygotowana przez Panią Monikę. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach, gdzie główna atrakcja były blaty ledowe. Każdy przedszkolak tworzył opowieść o przedszkolu, jesieni, a następnie przedstawić ją przy użyciu farb i gotowych elementów na blacie ledowym. W czasie zajęć przedszkolaki miały okazję wyrazić swoją naturalna ekspresję twórczą (jeden z najważniejszych czynników rozwoju aktywności edukacyjnej dzieci). Bardzo duża wage przywiązujemy w przedszkolu do swobodnej twórczości dzieci – w tym ekspresji artystycznej, która niezaprzeczalnie budzi w najmłodszych pragnienie wiedzy i odpowiada ich naturalnym potrzebom aktywności, radości, wyrażania siebie, zaspokajania kontaktów społecznych.

W nagrodę za wspaniała pracę oraz na pamiątkę Dnia Przedszkolaka dzieci dostały jeszcze balonowe pieski, które bardzo ich ucieszyły!

Każdy przedszkolak wrócił tego dnia do domu radosny i dumny, bo bycie przedszkolakiem to wielka rzecz!