Muminki i Motylki w Łazienkach Królewskich

MUMINKI I MOTYLKI POZNAJĄ PAŁAC NA WYSPIE

Korzystając z chwilowo bezdeszczowej pogody dzieci z grupy Muminków (18.09) i Motylków (25.09) wybrały się na wycieczkę do Łazienek Królewskich. Pierwszą i niezwykle emocjonującą atrakcją dla przedszkolaków okazała się podróż miejskim autobusem. Dzieci uważnie obserwowały oraz komentowały mijane za oknem widoki, a także dzieliły się własnymi doświadczeniami związanymi ze znajomymi dla nich miejscami. Łazienki Królewskie już od bramy parku przywitały dzieci olbrzymimi ilościami kasztanów. Przedszkolaki napełniły nimi torby, by stworzyć kącik jesienny w sali, ale również własne kieszenie J Z tym przyjemnym obciążeniem dzieci dotarły do Pałacu na Wyspie, gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej poświęconej życiu Stanisława Augusta w zielonym sercu Warszawy. Przedszkolaki przechadzały się po poszczególnych salach pałacu, określając ich funkcje. Wzbogaciły również swoją wiedzę na temat ubiorów obowiązujących w latach panowania króla Poniatowskiego oraz potraw, które trafiały na pałacowy stół. Jak bardzo zainteresowane wszelkimi ciekawostkami i działaniami były dzieci, można się przekonać na poniższych zdjęciach.