Koncert muzyczny – na wesoło i poważnie

„Na wesoło i poważnie”

W dniu 15.09 odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyczny pt. „Na wesoło i poważnie”.  Muzycy przybliżyli nam zarówno utwory spokojne, poważne jak i te wesołe, skoczne.  Przedszkolaki mogły zobaczyć oraz wysłuchać jakie dźwięki wydają altówka i puzon.

Dużym zaskoczeniem dla dzieci było „wejście” Pana Sławomira, który powiedział, że przyszedł  naprawić przedszkolne szafki – miał ze sobą deski i piłę. Pan Sławomir okazał się być muzykiem,  który pokazał dzieciom jak można zagrać na pile i zaprezentował jakie wydaje ona dźwięki.

Podczas koncertu muzycy zagrali  utwór z musicalu „Skrzypek na dachu”, utwór z opery „Carmen”, a na zakończenie koncertu „Marsz Toreadora”. Dzieci mogły również usłyszeć francuski taniec ludowy – „Menuet”.

Koncert wszystkim bardzo się spodobał, czekamy na kolejne 🙂