Dni adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci :)

W dniach 30 i 31 sierpnia 2016r w grupach „Żabki” oraz „Pszczółki” odbyły się w godzinach popołudniowych spotkania adaptacyjne dla dzieci 3 – letnich. Dzieci wraz z Rodzicami postanowiły sprawdzić jeszcze przed 1 września, czym tak naprawdę jest przedszkole, które to ostatnio dość często pojawiało się w opowieściach rodziców czy rodzeństwa. Okazało się, że to całkiem przyjemne miejsce z duuuużą ilością zabawek, uśmiechniętych pań oraz miłych koleżanek i kolegów. Panie z grup Pszczółek i Żabek przygotowały dla dzieci kilka zabaw, które pozwoliły zaznajomić się z innymi dziećmi oraz rozkładem dnia w przedszkolu. Jednak nie ma co ukrywać, że to zabawa swobodna sprawiła wszystkim najwięcej radości. Dzieci chętnie zabrały się do kolorowanek, zaczęły rozwijać swoje umiejętności kulinarne w zabawkowych kuchniach, stworzyły tory do szybkiej jazdy samochodowej, a także zajrzały do zbiorów naszych biblioteczek. Tego dnia w przedszkolu ani jedna zabawka nie mogła się poczuć samotna, bo każda została zauważona i wypróbowana.  Przyszłe przedszkolaki zapoznały się również ze sprzętem ogrodowym (dostępnym dla 3–latków) oraz ze sposobem bezpiecznego korzystania z niego. Drugiego dnia dzieci wspólnie z rodzicami miały możliwość wziąć udział w zajęciach plastycznych, w czasie których wykonali: wizytówki na swoje krzesełka oraz znaczki – przypinki ze swoimi imionami własnoręcznie ozdobionymi przy współudziale rodziców. Kiedy dzieci zajmowały się wspólną zabawą, Rodzice mieli możliwość dopytania swoich pań o każdy detal przedszkolnego bytowania. I tak minął nam kolejny dzień adaptacji.

Pożegnałyśmy dzieci z nadzieją, że jutro – w piątek, w poniedziałek i wszystkie następne dni wrócą do nas szczęśliwe, gotowe na przedszkolne wyzwania i nowe, radosne doświadczenia 🙂