animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Pomóżmy pomagać – 2013 rok

Miło nam powiadomić, iż tegoroczna akcja „Pomóżmy pomagać…”  po raz kolejny zakończyła się pełnym sukcesem! W tym roku połączona była ona z cyklem prelekcji pt. „Zwierzę nie jest rzeczą” prowadzonych przez przedstawicielkę Straży Dla Zwierząt. Dzieci ze wszystkich grup dowiedziały się, że zwierzęta tak jak i ludzie, mają swoje potrzeby i potrafią odczuwać, więc nigdy nie wolno traktować ich jak zabawek. Poznały też sposoby pomocy tym zwierzętom, które nie posiadają własnego, wygodnego domu i właściciela, który  ich kocha. Jednym z nich jest właśnie wsparcie skromnym darem mieszkających na co dzień w schroniskach zwierząt.

Dzięki Państwa empatii i hojności oraz włączeniu się do organizowanej przez nas akcji ośmiu innych ursynowskich przedszkoli, zebraliśmy imponującą ilość darów.

 

Tylko nasze przedszkole zebrało ok. 122 kg (!) suchej i mokrej karmy, a  wraz z pozostałymi placówkami udało się zgromadzić łącznie aż ponad 620 kg karmy.

 

Ponadto zebraliśmy: obroże – 21 sztuk, smycze – 35 sztuk, koce, ręczniki i legowiska – 228 sztuk, środki czystości – 37 sztuk (płyny czyszczące, mleczka, domestos) oraz mnóstwo innych, potrzebnych zwierzętom rzeczy tj. miski (22 sztuki), zabawki (26 sztuk), przekąski, gryzaki, kagańce, szelki, miarki do karmy czy żwirek.

 

 

 

 

 

Wszystkie dary zostały dnia 21 października osobiście odebrane przez pracowników warszawskiej jednostki Straży Dla Zwierząt.

 

Pragniemy w tym miejscu – w imieniu własnym oraz pracowników Straży – bardzo serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, za wrażliwość i wielkie serca! ♥♥♥

 

Szczególnie dziękujemy także placówkom, które ochoczo wzięły udział w tegorocznej akcji:

  • Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi 412, Pala Telekiego 8
  • Przedszkole 159, Taneczna 74
  • Przedszkole 352, Teligi 3
  • Przedszkole 286, Mandarynki 1
  • Przedszkole Integracyjne 394, Teligi 1
  • Przedszkole 283, Puszczyka 6
  • Przedszkole 385, Związku Walki Młodych 10
  • Przedszkole 201, Wilczy Dół 4
Skip to content