animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Pomóżmy pomagać – 2012 rok

Akcja „Pomóżmy pomagać… – wspieramy schronisko dla zwierząt w Milanówku” grudzień 2012 rok.

             Choć za oknami wciąż słoneczna i dość ciepła jesień, to kalendarz pokazuje, że nieuchronnie zbliża się zima. I nikt nie jest pewien, kiedy dokładnie do nas zawita. My, ludzie, rozumiemy to i potrafimy się do niej znacznie wcześniej przygotować. W gorszej sytuacji są jednak bezdomne zwierzęta. Udomowione wieki temu, zależne od człowieka, nie umieją same zadbać o swoje potrzeby, nie potrafią też o pomoc poprosić. Zdane są całkowicie na dobrą lub złą wolę człowieka. A niestety nieodpowiedzialnych ludzi, przyczyniających się do bezdomności i cierpienia zwierząt, wokół nas nie brakuje. Na szczęście jest również wśród nas wiele takich osób, które o tych najbardziej potrzebujących stworzeniach pamiętają i chcą im pomóc. A pomoc ta najbardziej potrzebna jest właśnie w okresie zimowym.

Doceniając pracę organizacji, które ratują życie i walczą o godność zwierząt oraz mając świadomość problemów finansowych, z jakimi takie placówki się borykają, po raz kolejny nasze przedszkole zorganizowało akcję „Pomóżmy pomagać… – wspieramy schronisko dla zwierząt w Milanówku”. Licząc na Państwa wrażliwość i hojność, nie zawiedliśmy się i tym razem. Zbiórka trwająca około dwóch tygodni, zorganizowana w siedmiu przedszkolach przyniosła znakomite efekty: uzbieraliśmy ok. 590 kg karmy, dużą ilość garnków i misek, a także smycze, obroże i legowiska.

            Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wierząc, że korzyści będą obustronne. Pomoc uzyskują potrzebujące zwierzaki, ale pamiętajmy też, że takie działania kształtują w naszych dzieciach postawy poszanowania i wrażliwości na otoczenie – w tym przypadku, zwierzęta. A przecież „czym skorupka za młodu nasiąknie…” – liczymy więc po cichu, że rozwijając tę wrażliwość u Naszych dzieci, może za kilka, kilkanaście lat nie będzie już tylu bezdomnych i cierpiących zwierząt…

Przedszkola, które przyłączyły się do zorganizowanej przez nas akcji, to: Przedszkole nr 412 z O.I., ul. Pala Telekiego 8, Przedszkole nr 283, ul. Puszczyka 6, Przedszkole nr 159, ul. Taneczna 74, Przedszkole nr 126, ul. Wokalna 1, Przedszkole nr 201 ul. Wilczy Dół 4 oraz Przedszkole nr 385, ul. ZWM 10.

                    

Wielkie podziękowania składamy również w tym miejscu rodzicom, którzy podjęli się trudu przewiezienia zgromadzonych darów do schroniska w Milanówki, tj. Panu Tomaszowi Miedzińskiemu oraz Panu Sławomirowi Ostrowskiemu Smile

                   

Skip to content