Wycieczka „Pszczółek” i „Żabek”

26 czerwca 2018r. nasze najmłodsze przedszkolaki były na wycieczce w jednostce Straży Pożarnej w Złotokłosie oraz w plenerze, gdzie wzięły udział w zabawach i zajęciach pt. „Sztuka w plenerze”.

Dzieci pojechały autokarem, co dla wszystkich było bardzo ekscytujące. Pan kierowca czekał na nas na specjalnym parkingu dla autokarów tuż niedaleko przedszkola. Wszyscy zajęli miejsca w autokarze, przypięli się pasami, w czym pomagały Panie. Najpierw pojechaliśmy do miejscowości Złotokłos do Jednostki Straży Pożarnej. Tam pan Strażak zaprosił nas do środka, gdzie stały wozy strażackie i było dużo sprzętów do gaszenia pożarów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pana Strażaka i oglądały znajdujące się tam sprzęty. Największą atrakcją było dla wszystkich wejście do wozu strażackiego. Każdy z wielkim przejęciem oglądał wóz strażacki od środka i mógł się wtedy poczuć jak strażak Sam. Na koniec wizyty dzieci zrobiły sobie zdjęcie z panem Strażakiem i pięknie podziękowały za zaproszenie. Następnie pojechaliśmy na miejsce naszych zabaw plenerowych do miejscowości Szczaki. Tam czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy i każda z nich miała do wykonania inne zadania. Jedna grupa w altanie wykonywała ramki, a druga bawiła się w domku w zabawy integracyjne, a także robiła ludziki z szyszek. Potem grupy zamieniały się miejscami działań. W międzyczasie dzieci miały przerwę na zjedzenie drugiego śniadania i napicie się wody. Po wszystkich działaniach artystycznych i posiłku, dzieci bawiły się wesoło na polanie, gdzie było dużo atrakcyjnych zabawek, małe wigwamy, kolorowe tunele, kije i piłki do gry w hokeja na trawie. Dużą atrakcją były też mega bańki mydlane, przy których dzieci bawiły się wesoło. Było dużo śmiechu i radości.

Na koniec wszyscy pięknie pożegnaliśmy się z Paniami, które przygotowały te wszystkie atrakcje i wróciliśmy do autokaru, który odwiózł nas do przedszkola. W przedszkolu czekał na dzieci pyszny obiad, który wszyscy zjedli ze smakiem.

Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i na pewno znowu chętnie pojadą na kolejną wycieczkę, ale to już w następnym roku przedszkolnym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki.