Wycieczka Misiów do księgarni “Mała Buka”

10 maja dzieci z grupy Misie wybrały się na wycieczkę do księgarni Mała Buka na Stokłosach. Zajęcia z cyklu “Witajcie w księgarni” oswajają dzieci z literaturą, propagują czytelnictwo i rozbudzają zainteresowania otaczającym światem. Spotkanie rozpoczęło się w sali zabaw od zabaw integrujących dzieci oraz od rozmowy na temat ulubionych książek i różnic między księgarnią a biblioteką. Pani animator pokazywała najciekawsze książki, pisała z dziećmi na starej maszynie do pisania. Dzieci zwiedziły księgarnię i dowiedziały się, na czym polega specyfika pracy księgarza, do czego są potrzebne komputery, jak układa się książki, jak o nie dbać. Dzieci wykonały kolorowe zakładki do książek. Był czas na lekturę, relaks, zabawę i naukę. Na zakończenie dostaliśmy dwie książki do przedszkolnej biblioteczki i komplet zakładek. Dla naszych przedszkolaków atrakcją okazała się krótka podróż metrem. Dzieci były bardzo uważne, pamiętały o zasadach bezpieczeństwa, przepisach ruchu drogowego. Zrobiliśmy przy okazji krótką wycieczkę Stokłosy – Imielin, podziwialiśmy wygląd naszych osiedli, kwitnące kasztanowce, bzy i akacje umilały nasz spacer. Do przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń.