Twórczość Rafała Lasoty – przegląd recytatorski i plastyczny

Dnia 25 kwietnia w Przedszkolu nr 283 przy ul. Puszczyka 6 odbył się XIII Przegląd Recytatorski połączony z VII Przeglądem Plastycznym, w którym udział wzięły nasze najstarsze przedszkolaki.  Celem Przeglądu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, rozwijanie uzdolnień recytatorskich, scenicznych i manualnych oraz integracja ursynowskiego środowiska przedszkolnego.  Tegoroczna edycja poświęcona została twórczości Rafała Lasoty, który oczywiście był honorowym gościem spotkania. Pan Rafał jest dziennikarzem, publicystą oraz członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a przede wszystkim twórcą licznych wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Reprezentantką naszego przedszkola podczas przeglądu recytatorskiego była Lenka Chudy z „Motylków”, która deklamowała  wiersz pt. „Lampa kuzynki Magdaleny”. Prace plastyczne na przegląd przygotowały zaś  Basia Chrostowska oraz Amelia Liszewska z grupy „Misie”. Prace te wśród wielu innych znalazły się na wystawie towarzyszącej przeglądowi recytatorskiemu. Dziewczynki za udział w przeglądzie otrzymały dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy naszym aktywnym artystkom!