Muminki na warsztatach “Zapomniane zawody” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

7 maja 2018 r. Muminki wzięły udział w warsztatach na temat zapomnianych zawodów. Już sam budynek muzeum zrobił na przedszkolakach ogromne wrażenie. Zaczęliśmy w przytulnej strefie “U króla Maciusia” od prezentacji multimedialnej przedstawiającej takie zapomniane zawody jak bednarz, kowal, mincarz, woziwoda, nosiwoda, kołodziej. Mimo że ich nazwy nie są zbyt popularne w dzisiejszych czasach, Muminki całkiem nieźle radziły sobie z odgadywaniem działalności, którymi zajmowali się przedstawiciele tych zawodów. Następnie szukaliśmy poznanych zawodów na ekspozycjach jednej z wystaw muzeum. Próbowaliśmy też przyswoić wygląd dawnych monet. Przedszkolaki miały później okazję wykonać własne. Wszystkie wybite stemplami monety dzieci zabrały ze sobą do przedszkola, a następnie do domu jako pamiątkę z dzisiejszej wyprawy. Dużo pozytywnych wrażeń Muminki wyniosły też z jazdy metrem, autobusem czy ruchomymi schodami.