Krasnale na wycieczce do Straży Pożarnej

Dnia 8 maja przedszkolaki z grupy Krasnale poszły na wycieczkę dydaktyczną do  Straży Pożarnej. Celem wycieczki było  poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru ich pracy, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Już samo wejście do budynku Straży Pożarnej wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji. Pokazali dzieciom wozy strażacki, oraz strój strażaka. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Wielką atrakcją  dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków i wejście do wozów strażackich. Krasnalki miały też możliwość zwiedzenia budynku, a przy okazji zobaczyły stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Atrakcji było naprawdę wiele! Na zakończenie wycieczki cała grupa wręczyła strażakowi laurkę oraz wykonała układ taneczny.

Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.